Boekcover van Any Other City van Hazel Jane Plante. De titel staat in grote roze hoofdletters op een groene achtergrond, met rechts een abstracte illustratie van ringen met een glanzend blauw-groene textuur, die doet denken aan schubben of glas. Onderaan staat de naam van de auteur en de ondertitel “A Novel”.
LezenBoek

Any Other City

Any Other City presenteert zich als de memoires van Tracy St. Cyr, frontvrouw van een indiepunkband. In Side A (1993) ontmoeten we haar als jong en zoekend: ze sluit vriendschappen met een groep trans vrouwen, waaronder kunstenares Sadie Tang, en ontdekt zichzelf in een onbekende stad. Side B (2019) toont Tracy als semiberoemde muzikante die via songwriting, queer vriendschappen en erotiek probeert te genezen na trauma. Door te spelen met tijd en herinnering, illustreert het boek hoe het lichaam fungeert als tijdmachine en hoe kunst en seks helende kracht hebben. 

Wat wij ervan vinden:

Any Other City is een soort viering van een creatief leven leiden als trans persoon. Plante levert een uniek hybride werk dat fictie, gedenkschrift-stijl en experimentele opbouw combineert. De dubbele tijdlijn creëert een diepe emotionele resonantie over identiteit en zelfvorming. Any Other City bewijst dat trans verhalen niet zielig hoeven te zijn, dat ze gevierd moeten worden. De muzikale en erotisch geladen scènes vullen trauma’s niet op, maar bieden ruimte voor herstel en gemeenschap. Ook schrijft ze veel over het proces van liedjes maken zelf. 

Door: Hazel Jane PlanteTaal: EngelsEAN: 9781551529110Jaar: 2023Waar te vinden: Boekhandel, bibliotheek

Voorproefje

Uitsnede van de boekcover van Any Other City van Hazel Jane Plante. De titel staat in grote roze hoofdletters op een groene achtergrond, met rechts een abstracte illustratie van ringen met een glanzend blauw-groene textuur, die doet denken aan schubben of glas.

Credits

Branding & design Cheerleader.studio

Website development Digitmind.nl

Fotografie headers: Tengbehkamara.com