A/S/L volgt drie queer trans vrouwen, Abraxa, Lilith & Sash die elkaar in 1998 online ontmoetten terwijl ze samen een videogame ontwikkelden: Saga of the Sorceress. Jaren later leven ze gescheiden levens: Lilith werkt bij een bank in Manhattan, Sash in Brooklyn als online dominatrix, en Abraxa zwerft door de VS na een traumatische gebeurtenis. Wanneer Abraxa een blogpost plaatst, komen de herinneringen en hun project weer tot leven, wat hen samenbrengt en hen dwingt hun oude dromen opnieuw te bekijken.
A/S/L
Wat wij ervan vinden:
De karakters in A/S/L zijn interessant en complex. Thornton biedt een ingetogen maar krachtige reflectie op trans vriendschappen, nostalgie en creativiteit als overlevingsmechanisme.
De titel verwijst naar een gewoonte in die tijd om Age, Sex en Location te vragen in chatrooms en tegelijk ook naar de eerste letters van elk van de 3 hoofdpersonen.
Thornton verweeft internetcultuur (chatlogs, codefragmenten) met introspectieve vertellingen en creëert zo een melancholisch, poëtisch portret van trans vriendschap en digitale overleving. Dat maakt het misschien minder toegankelijk voor een breder publiek, maar wel een ontzettend interessant en mooi geschreven boek in een modern en originele vorm.
Door: Jeanne ThorntonTaal: EngelsEAN: 9781641296045Jaar: 2022Waar te vinden: Boekhandel, online (gecheckt 19-8-'25)
Thema's