Logo van het spel Dys4ia in kleurrijke pixelletters, met een roze vlinder aan de linkerkant en de titel geschreven in groen, oranje, roze en blauw.
BelevenGame

dys4ia (uitgesproken als “dysphoria”)

dys4ia is een abstracte, autobiografische game waarin Anna Anthropy haar ervaringen van zes maanden hormoontherapie documenteert via serie minigames in vier afzonderlijke levels: “Gender Bullshit”, “Medical Bullshit”, “Hormonal Bullshit” en “It Gets Better?” De minigames zijn eenvoudig, intuïtief, maar vaak niet oplosbaar, wat de frustratie en machteloosheid van weerspiegelt, en daarmee de hoop en wanhoop van transitie impliceert.

Wat wij ervan vinden:

dys4ia is een stukje kunst, in nog geen 5 minuten, beleef je (herkenbare) elementen van een transitie, het is ongelooflijk knap hoe Anna Antrophy het gelukt is om zoveel te omvatten en direct met spelers te communiceren met beperkte middelen. Een must-play voor mensen die van games houden.

Door: Anna AnthropyTaal: EngelsJaar: 2012Waar te vinden: Gratis te downloaden op Itch.io (gecheckt 19-8-'25)

Credits

Branding & design Cheerleader.studio

Website development Digitmind.nl

Fotografie headers: Tengbehkamara.com