Boekomslag met grote tekst links: Love the World Or Get Killed Trying. Rechts a novel Alvina Chamberland. Onderaan een naakte persoon ligt op de zij op doorschijnend glanzend materiaal, hand bij het hoofd.
LezenBoek

Love the World or Get Killed Trying

In Love the World or Get Killed Trying volgen we Alvina, een vrouw die vlak voor haar dertigste verjaardag op reis gaat door Europa. Ze geniet van haar nieuwe omgevingen en ervaringen terwijl ze een boek probeert te schrijven.

Alvina komt veel in aanraking met transfobie, agressie en seksualisering door mannen. Ze probeert zich hiertoe te verhouden en een weg te vinden als trans vrouw in een harde wereld.

De roman combineert reisverhalen met poëtische overpeinzingen, scherpe maatschappelijke kritiek en donkere humor. Door Alvina’s persoonlijke ervaringen laat het boek zien hoe liefde, verlangen en schoonheid kunnen bestaan naast discriminatie, hyperseksualisering en geweld.

Wat wij ervan vinden:

Love the World or Get Killed Trying is een roman die de lezer dicht bij de gedachten en gevoelens van de hoofdpersoon brengt. De combinatie van lyrische taal, humor en rauwe eerlijkheid maakt het boek zowel pijnlijk als prachtig.

De experimentele, associatieve schrijfstijl vraagt soms wat van de lezer en het verhaal bevat weinig traditionele plot. Wie zich daaraan overgeeft, vindt echter een bijzonder en indringend portret van het leven van Alvina.

Door: Alvina ChamberlandTaal: EngelsEAN: 9781955992053Jaar: 2024Waar te vinden: Boekhandel / Bibliotheek

Credits

Branding & design Cheerleader.studio

Website development Digitmind.nl

Fotografie headers: Tengbehkamara.com